Városunk bemutatása új diákjaink számára

Szeptember 7. és 9. között 3 csoportban Horváth Magdolna könyvtárosunk bemutatta a városunkat és a főbb intézményeket új diákjainknak, melyeket majd a négy év alatt előbb vagy utóbb szükséges lesz felkeresniük.

Az orvosi rendelő és a főposta épülete után az első fotót a városháza előtt a római polgárok szoborcsoportja előtt készítettük. Az Iseum és a zeneiskola és a zsinagóga épülete sem maradhatott el. A kormányhivatal mellet vissza sétálva áthaladtunk a Fő téren és utunkat a püspöki palota és a székesegyház fele vettük. Az utóbbit belülről is megtekintettük, hiszen sok történelmi személy és esemény fűződik hozzá a vallásos tartalmon kívül. A Romkerten át érkeztünk vissza a kollégiumba. A gyerekeknek felejthetetlen élmény lett a sok érdekesség, amit a séta alatt láttak és hallottak.